צור קשר

או התקשרו 072-3264353

אנגולה – לגלוש בגלים מושלמים, לבד במים

AFRICAN ADVENTURE

גלישה במקומות לא שגרתיים

אנגולה

גולשים מכל רחבי העולם ידועים לשמצה כ״נוודים״, תיוג מסוג זה הגיע מתוך הרצון והכמיהה למצוא אתרי גלישה חדשים, מהסוג הבתולי והנסתר- כזה שעוד לא נגלש, כזה שעדיין לא נהרס. בימנו, האנושות לקחה את הרעיון צעד אחד קדימה ודחפה את דרך החיים המושלמת הזאת באמצעות פיתוח בריכות גלים, גלישה בנהרות, גלישה באגמים, גלישה ביעדים מרוחקים ושוממים מאדם כמו אנטרטיקה. 

אנגולה- אפריקה מציעה כמה מאתרי הגלישה הטובים ביותר בעולם, אנגולה נחשבת גן עדן לגולש המתחיל. יעד גלישה המציע מעל 40 אתרי גלישה משובחים בצורת פויינט ברייק לכל אורך רצעות החוף הפראית, רוב הגלים במדינה נשברים לכיוון LEFT וכמה ביצ׳ברייק׳ס שעובדים גם ל-RIGHT . 

:הכנו עברוכם רשימה עם כמה מהספוטים הטובים ביותר לתכנון טיול גלישה באנגולה

קאבו לדוו

ממוקם 125 ק”מ דרומית ללואנדה, קאבו לדו הינו חוף מושלם עבור כל קשת הגולשים ממתחילים ועד לגולשים מנוסים, פוינט LEFT ארוך שעובד במיטבו בתנאי רוח דרומית וסוואל מכיוון צפון מזרח. מרחק הליכה של 5 דקות מהכניסה לחוף, קיימת גם אפשרות להגיע עם רכבי 4 × 4 ולהחנות ממול הגלים. 

בארה דה קוואנזה

Barra da Kwanza ממוקם 80 ק”מ דרומית לואנדה, במידה וחשבתם לעצור לבדוק ספוטים בדרך,הספוט הזה הוא אופציה טובה, קצת קשה למצוא. הוא במרחק של כ- 10 דקות הליכה אל החוף, אתר גלישה זה מתאים לגולשים בכל הרמות, קצת סלעי בכניסה וביציאה. הספוט עובד טוב בסוואל מכיוון דרום מערב ורוח מכיוון צפון מזרחית. 

מסולו פוינט

עיר הבירה לואנדה מציעה אתר גלישה, Mussulo הינוו פוינט ברייק – LEFT , מכיוון שממוקם בעיר הבירה הוא נחשב לאחד הספוטים היותר ״עמוסים״ במדינת אנגולה שמציעה מאות נקודות גלישה ריקות מאדם. הגישה לים בעיר הבירה פשוטה יותר מבמקומות אחרים לאורך החוף הפראי והמבודד של אנגולה, החוף נגיש באצעות סירה מנמל העיר, או במרחק של כ-5 דקות הליכה מהכניסה לחוף. הספוט עובד טוב עם סוואל מכיוון דרום מערב ורוח מכיוון מזרחית-צפונית-מזרחית. 

אמבריז פוינט

צפונית לשדה התעופה של אמבריץ, קיים כביש גישה שמאופיין בחול לבן שמוביל לחוף אמבריז. זהו מפרץ קטן עם חוף מהממם ביופיו אשר מכונה ע״י המקומיים “גן עדן עלי אדמות”. הספוט מאופיין כפוינט ברייק LEFT שיכול להחזיק גם סוואלים גובהים מהרגיל ובנוסף מייצר גלים נוחים עבור כל הרמות כאשר הסוואל ממוצע. הספוט יעבוד טוב עם סוואל מכיוון מערב ורוח מכיוון מזרח. 

בנגואלה פוינט 

עיירת חוף הממוקמת במערב אנגולה, Benguela מתאימה במיוחד לגלושים שמפחשים אווירה של חופשה והרפתקאה אפריקנית, העיירה מציעה המון בתי מלון קטנים וחמודים שמתחברים עם היופי והחופים המדהימים- אתר זה מוקף ביופי אין סופי שרק באפריקה ניתן לחוות. אתר גלישה מאופיין עם קרקע סלעית ומציע גל LEFT רגוע וידידותי שמתאים בעיקר לגולשים מתחילים. הספוט עובד טוב עם סוואל מכיוון דרום-מערב ורוח מכיוון מזרח-צפון- מזרח 

מיראדורו פוינט 

55 ק”מ מחוץ לואנדה (אחרי שבר הספינה ובוראקו) נמצא הספוט  Miradouro. ספוט מוזר בצורתו שבדר״כ מציע גל פוינט LEFT , ספוט זה אידיאלי עבור כל רמות הגלישה והגלים.ֿ הספוט מרוחק וממוקם באיזור לא מיושב, הגישה לספוט היא בעזרת רכבי  4 × 4 ויש לנקות באמצעי זהירות במידה ויורדים גשמים. הספוט עובד טוב בסוואל מכיוון דרום-מערב ורוח מכיוון מזרח-צפון- מזרח. 

פורטו אמבים

בדיוק מחוץ לעיר Sumbe ממול איזור תעשייתי רבוי מפעלים ומבנים עצומים, מתחבא Porto Amboim, לא בדיוק הספוט הכי יפה וטבעי בעולם, אבל מציע גלים קטנים ונוחים לשני הכיוונים ומיועד במיוחד לגולשים מתחילים, הספוט עובד טוב בסוואל מכיוון דרום וברוח מכיון צפון- מזרח. 

ֿלוביטו ברייק

לוביטו נחשב לאחד הספוטים הנוחים והרכים ללימוד גלישה ואימון בסיס הגלישה. ספוט עם קרקע חולית, שבגאות הנכונה מייצר גלים ארוכים ורגועים במיוחד לגולשים מתחילים שלא מסוגלים להתמודד עם עוצמת גלי האוקיינוס. Lobito נחשב ספוט עיקבי שעובד ברוב ימות השנה, פוינט LEFTבהחלט ספוט מומלץ לביקור. הגל עובד טוב בסוואל מכיוון דרום מערב ורוח מכיוון צפון מזרח. 

אנגולה היא אכן מדינה לא שגרתית לגלישה, רוב הגולשים בעולם לא יעלו על דעתם לטוס לגלוש באנגולה, ביננו, טוב שכך! כך מובטחת לנו חווית גלישה מושלמת ללא אנשים בליין אפ.

זה החלום לא?! גלים מושלמים- בלי אף אחד במים

כותב: שני כהן

נגישות
Global Surf Adventures