צור קשר

או התקשרו 072-3264353

ציוד הגלישה לטיול הבא באיים המלדיביים

תרבות טיולי הגלישה בעולם מתפתחת בקצב מהיר ובהתאם לכך, גם קהל הגולשים הישראלי מדביק את הקצב. עבור רובנו, האפשרות לצאת מהארץ לחודש פלוס ולשבת בסבלנות על חוף מבודד במקסיקו, לאכול טאקוס ולחכות לסוול איכותי כבר פחות אפשרית. האינטנסיביות של החיים בארץ מתירה לגולשים אשר עדיין צמאים לטיולים וחיפושי גלים “לברוח” לתקופות קצרות מתחת לרדאר. לכן יותר ויותר גולשים מחפשים היום את הטיול האידיאלי, כזה שיהיה נוח במחיר ובטיסות וכמובן יספק עבורם כמה שיותר גלים איכותיים בתקופה קצרה.

אחד היעדים הפופולריים ביותר בעולם כרגע ובישראל בפרט הינו האיים המלדיביים, קבוצת אטולים (איי אלמוגים טבעתיים) קסומה היושבת במרכז הים הערבי שבאוקיינוס ההודי. המבנה הגיאוגרפי המיוחד אשר מציע אינספור איים קטנים (בחלקם תמצאו אפילו רק פיסת ריף יבשה שעלתה מעל קו המים ותו לא) כאילו נבנה במיוחד משמיים עבור הסוולים הדרום, דרום-מזרחיים שפוגעים באיים במהלך עונת הגלישה. כל אי פונה לכיוון מעט שונה והגלים מתגלגלים בצורה מושלמת על רצועת הריף עליה האיים יושבים.

הרבה גולשים אשר נוסעים לבקר באיים פונים אלינו לייעוץ והכוונה בכל מה שקשור לציוד והמלצות ספציפיות אודות הגלשנים המתאימים לטיולים אלו. המבנה המושלם של הריפים מציע את הפלטפורמה האידיאלית עבור כל גולש לבוא ולנסות את ציוד הגלישה שלו. למרות שלכל אחד מאתנו טעם שונה בכל מה שקשור לכלים עליהם אנחנו גולשים ישנם כמה טיפים כללים בהם ניתן להשתמש כאשר אתם ממלאים את הקייס שלכם לטיול הגלישה הבא:

מהירות ודרייב – הגלים באיים המלדיביים אינם נחשבים לגלים “מהירים” באופן יחסי לגלי האוקיינוס. עם זאת, עבור רובנו (אשר מגיעים מהאגן המזרחי והמלוח של ים התיכון) בהחלט מדובר בעליית מדרגה בכל מה שקשור ליצירת מהירות על הגל ושמירה על הדרייב של הגלשן לאורך הגל בחיבור ה”ליין” מתחילת הגל ועד סופו. לא משנה אם אתם גולשים על שורטבורד רדיקלי, לונגבורד קלאסי או רטרו-פיש, גלישה נכונה באה לידי ביטוי ביכולת של הגולש לצייר על הגל את הקו שהוא בוחר תוך כדי שמירה על המהירות וחיבור הפניות באופן מלוטש ואלגנטי. הקירות המושלמים אשר מתגלגלים על הריף הם התגשמות החלומות הרטובים ביותר של כל גולש, אך גם יחשפו במהרה כל טעות על הגל או קריאה לא נכונה של הסקשן העומד לפניכם. שיפור המהירות והדרייב יכולה לבוא ע”י בחירה של ציוד מתאים יותר לגלים “טובים” או אפילו רק ע”י שינוי הרכב החרבות על הגלשן הקיים שלכם והפרטים הקטנים יכולים לקחת אתכם רחוק. כושר, רמת גלישה וכישרון הינם הבסיס שלכם בכל גל, אך עבור רובנו, הציוד הנכון יוכל לגרום לנו להרגיש קצת יותר טוב ומדוייק על הגלים.

אמינות ונאמנות – צריך להיות כנים, רובנו לא יכולים להרשות לעצמנו להחזיק “קוויבר” של 4-6 גלשנים שמוכנים לכל תנאי שלא יבוא בטיול הבא. למען האמת, עבור רובנו זו גם לא המטרה, ואם היה אפשר היינו מטיילים עם לא יותר מ-2 גלשנים שיכולים לעשות הכל על גלים של 10-300 ס”מ. ככל שעולם הגלישה מתפתח יותר דגמים שונים של גלשנים יצאו אל השוק והיום הגולש הממוצע צריך לבחור את קניית הגלשן הבא שלו מתוך רשימה אינסופית של דגמים שמתאימים לתנאים מאוד ספציפיים. באיים המלדיביים הגלים אכן יכולים לבוא בכל הגבהים, מחצי מטר ועד 3 מטר אך הדרישות מהגלשן לא משתנות באופן קיצוני. זאת אומרת, שבהחלט ניתן לבוא עם מבחר מצומצם (לפחות 2) של גלשנים אשר יספקו אתכם בצורה טובה ב 95% מהתנאים שתראו בטיול. השתמשו בנסיון העבר שלכם (ואם אין ניסיון, התייעצו עם השייפר שלכם או המוכר בחנות הגלשנים) לבחור ולארוז את הגלשנים שיתנו לכם כיסוי כמה שיותר מלא לכל תנאי שיבוא ושיהיו ה- “All-Arounders ” לשליפה מהקייס בכל יום נתון.

Feel Good – עם כל הדיבורים סביב מהירות, דרייב, סטייל ועמידה בתנאי הים המשתנים, בסופו של דבר אנחנו רוצים לטייל עם הגלשנים שאנחנו אוהבים ומכירים. לא יעזור לנו לקחת קייס מלא בגלשנים לטיול גלישה, אם ברגע האמת שנצטרך לשלוף את הגלשן לסשן נקבל התכווצויות בלב בגלל גלשן שלא עושה חשק או גלשן שנגוע בזכרון מסשן מבאס. הרבה מאוד מהגלישה היא בראש, לא משנה באיזה רמה אנחנו, זכרון טוב או הרגשה טובה מגלשן (אפילו מגלשן ישן צהוב ומעוך) יכולה לשנות את תוצאות הסשן עוד לפני שהוא עוד בכלל התחיל. התלות הפסיכולוגית שלנו בציוד באה לידי ביטוי בסידור של הגריפ על הגלשן, מריחת השעווה, צבע הליש ועוד מלא גורמים קטנים וחסרי משמעות אך שבאופן פרטני לכל אחד יכולים להיות עולם ומלואו. תשתדלו לקחת עמכם לטיול את הגלשן שיגרום לעליית החשק לגרום ולסשן לעוף באוויר עוד לפני שהגלשן בכלל נגע במים. אם עדיין לא מצאתם את המג’יק שלכם, לכו על הכי קרוב שברשותכם כרגע ותמשיכו לחקור וללמוד את הציוד שלכם עד שתגיעו אל החתיכה הקסומה.

בתרבות הצריכה של היום, אנחנו רוצים להיות בנקודת הסיום עוד לפני שבכלל התחלנו את המסע. הכל נהיה היום קל יותר, מהיר יותר ונגיש יותר. גולשים מתחילים באופן יחסי מגיעים ליעדים אקזוטיים ונחשפים לעולם הגלישה במהירות עצומה. עם זאת, לתהליך הלמידה של הציוד שלנו יש את הקצב שלו, קחו את הזמן ותנצלו אותו בחכמה כדי לבנות לכם את הקוויבר כך שבכל נסיעה תהיו בנקודה קצת יותר מתקדמת מבחינת הציוד והגלשנים שברשותכם יתאימו באופן טוב יותר עבורכם ועבור התנאים. גלישה היא הרבה יותר מ”ספורט”, מדובר בביטוי של היצירתיות שלנו על גלים ותנאים שמשתנים ללא הפסקה. שמירה על ראש פתוח מעניקה יתרון לכל גולש בכל רמה נתונה ותשפיע גם על הדרך בה אתם בוחרים את הציוד שלכם ומעניקים לו חיים במים.

המלצה חמה מאתנו לטיול הגלישה הבא, אל תיקחו את עצמכם או את הגלישה יותר מידי ברצינות –  מהות הטיול היא ליהנות ולכייף, בשביל זה אנחנו עושים את זה. קחו אתכם גלשן שיגרום לכם לצאת קצת מהקופסא ולחקור את היכולות שלכם במים בנוסף לגלשן אמין עליו אתם יכולים לסמוך ברוב התנאים.

טיולי גלישה במלדיביים
לגלוש באיים המלדיביים
נגישות
Global Surf Adventures